(Priit) Kui ostan omatarbeks Sliivi e-poest seljakoti, võin ju ennast kliendiks pidada küll. Käisin sõpradega Ateenas korvpalli vaatamas. Reisi pikkuseks oli 5 ööd. Plaan oli liikuda linnas jala ja teadsin, et lisaks kohvrile vajan ka seljakotti, et ennast mugavalt tunda. Lühikese ajavahega jätkulennud + võimalikult soodsate piletite combo tähendas, et rohkem kui ühe käsipagasiga meid lennukisse ei olekski lastud. Äraantava pagasi ootamiseks ei jäänud aega. Bobby seljakott tundus sobiv lahendus – okei mahutavusega, peidetud lukud ja salataskud ning kasulik tundus ka usb väljavõte, et telefon kergesti laadima saada. Olude sunnil pidin ka arvuti ja laadija reisile kaasa võtma. Minu subjektiivsed tähelepanekud isikliku kogemuse baasilt on järgnevad:

Bobby seljakoti boonused:

  1. Juba lennujaamas sai selgeks, et seljakotiga liikumine on tohutult mugavam kui käsipagasi kohvriga. Asfalt, trepid, eskalaatorid, järjekorrad, turvakontroll. Igalpool olin kohvritega kaaslastest väledam ja sujuvam. Käed jäid ka vabaks.
  2. Turvakontrollis sain aru, et seljapoolsel küljel asuv eraldi sülearvuti tasku on super mugav. Kott oli üldiselt viimse piirini täis pakitud, aga sellegipoolest sain hetkega kontrollis arvuti välja võtta ja kõik läks libedalt. Tahvelarvuti lahtris hoidsin raamatut, millele sain samuti lennuki kitsas olustikus hõlpsalt ligi.
  3. Seljal peidus asuvad salataskud olid ideaalsed passi, pardakaartide, sularaha, telefoni laadija ja kõrvaklappide jaoks.
  4. Linnas liikudes oli seljakott täpselt sama mugav nagu oskasin oodata. Suvises, ent kohati tuulises Ateenas oli mugav soojemad riided, veepudel, telefon, raha ja suveniirid käest ära panna.

Bobby seljakoti miinused:

  1. Kui oled seltskonnas ainus seljakotiga liige, pead leppima et lisaks enda asjadele kannad sa ka kõigi teiste esemeid.
  2. Kui lähed pikemale reisile, siis vajad kindlasti ka kohvrit. Arvuti, laadija, raamat, akupank, 3-4 päeva pesu ja 1-2 soojemat riideeset olid Bobby jaoks maksimum. Lisaks puudub nii igasugune võimalus midagi reisilt kaasa osta.
  3. See ei ole tegelikult miinus, aga üheks oluliseks Bobby vidinaks on usb pesa, mille teise otsa saab panna akupanga, et ilma kotti avamata näiteks telefoni laadida. Praktikas ma kas ei taibanud seda teha või ei tundunud see mugav.

Kokkuvõtvalt on Bobby ideaalne seljakott kui lähed 2-3 päevasele reisile turismipiikonda. Kõik on turvaliselt ja mugavalt kaasas. Kui reis on pikem, jääb kotis riietele ruumi väheks. Saime reisil nii suurteks sõpradeks, et tagasi töölainel olles vahetasin portfelli Bobby vastu. Tutvu Sliivi valikuga siit.